Ratu geometrijos nustatymas 3D

Ratu geometrijos nustatymas 3D

Ratu geometrijos nustatymas 3D stendu užtikrina precizišką matavimo tikslumą, nepriklausomai nuo automobilio tipo ar ratų bazės ilgio.

3D metodu apskaičiuojama daugiau automobilio parametrų. Taip galėsite matyti ne tik ratų suvedimo skaičius, bet ir kitus parametrus, tokius kaip centnės automobilio ašies duomenis, priekinės ir galinės ašies duomenis. Tai naudinga nustatant ar automobilio kebulas nėra deformuotas, bei ar yra turėjęs stipresnių auto įvykių, po kurių buvo neteisingai atstatyta kebulo geometrija.

Kadangi stendas turi naujausias technologijas, tai kampus sureguliuoti gali net vaikas, žinoma, iš anksto pasirengęs. Iš pradžių ant visų ratų pakabiname specialius taikinius, stendo kompiuteryje nustatome matavimo proceso pradžią ir pasirenkame modelį. Šiek tiek atitraukę automobilį atgal, nustumiame jį pirmyn iki priekinių posūkio lėkščių centro ir, naudodami specialų įrenginį, užfiksuojame nuspaustą stabdžių pedalą.
Visą šį laiką kompiuteris „pasakinėja“ meistrui, kokia eiga kokius veiksmus būtina atlikti: „nustumkite automobilį atgal, pastumkite į priekį, stipriai pasukite vairą į kairę…“ ir taip toliau. Paskui ekrane atsirado ratų padėties kampų parametrai: žalia spalva – leistinas kampas; raudona – būtina reguliuoti.
Šiuolaikinės technologijos leidžia padaryti taip, kad duomenys ekrane atsirastų realiu laiku. Meistrui reikia tik atsukti antgalio veržlę ir sukant vairo traukę bei žiūrint į ekraną sureguliuoti ratų išsidėstymą.
Vienas parametras gali turėti įtakos kitam, todėl, atliekant ratų suvedimą, galima išreguliuoti, pavyzdžiui, išilginį posvyrio kampą. Čia ir yra meistro sugebėjimas: sureguliuoti vieną nesugadinant kito. Stendas padės atlikti visa kita, netgi nustatyti, į kurią pusę būtina sukti vairo traukę, kad padidintumėt ar sumažintumėt suvedimo kampą. Jeigu Jums, pavyzdžiui, reikia sureguliuoti išilginį kampą – ekrane bus nurodyta, į kurią pusę būtina pasukti ekscentrinį varžtą. Bet sureguliavus (netgi naudojant tokį šiuolaikinį stendą) reikia atlikti važiavimo testą, kad įsitikintumėte, jog kelyje automobilis bus valdomas tiksliai.